Evinizi İşgal Eden Karıncalardan Nasıl Kurtulursunuz?

Karıncaların gizemli dünyası en derin bilimsel araştırmalara konu olurken bu küçük hayvancıkların bir apartman tepesinde otursanız bile evinize yerleşebildiğini görmek şaşırtıcıdır. Çalışkanlıklarını takdir etmemek mümkün değil, belki onları öldürmek de istemiyorsunuz ama başka çareniz kalmadığında onlardan kurtulmak zorundaysanız bu önerilerimizi uygulayın.

karınca

karınca

Karıncaları takip edin

Evinizde karınca gördüğünüzde izledikleri izi izleyin. Karıncalar, yiyecek bulmak için ilk karınca tarafından belirlenen bir koku izini izlediğinden, bu bölgede yem yerleştirerek karıncaların bulmasını sağlayacaktır.

Karınca yemi kullanın

Gördüğünüz karıncalar, koloni halinde yiyecek toplayan hayvanlardır ve inanılmaz bir iletişim hızları vardır. Eğer bu karıncaları püskürtüyorsanız koloni daha fazlasını gönderir. Bunun yerine karınca yemi koyun. Karıncalar onu yuvalarına götürecek, larvaları, askerleri ve kraliçeyi besleyecekler.

Sabırlı olun

Tüm bir koloniyi ortadan kaldırmak birkaç gün veya birkaç hafta sürebilir, bu yüzden hala bir süre karıncalar görebilirsiniz.  Karıncalar yuvasına kırıntısı ile dönerken arkasında bir koku izi bırakacaktır. Bu karıncaların, yemek toplama işinde yardımcı olan diğer çalışan karıncalara işaretidir. Gerekirse yem istasyonunu değiştirin, artık karıncaları görmüyorsanız, koku izinden kurtulmak için alanı iyice temizleyin ve dezenfekte edin.

karınca

karınca

Karıncaları uzak tutun

Karıncaları yuvalarından yiyecek ve su arayışı çıkarır. Kırıntıları, dökülen gıda maddelerini ve ihtiyaç duydukları su damlalarını bulmalarını zorlaştırırsanız, evinizi istila etme ihtimalleri o kadar az olur. Çatlakları ve boşlukları kapatmak, sadece karıncaları değil, böcek ve uçan zararlıları da önler.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir