İş Görüşmesine Gidilirken Hangi Renk Seçilmeli?

İşe girmek günümüzde bir hayli zor olmak ile beraber bu zorluğu kolaylaştırmak için sadece görüşmede yapacağınız konuşmanız değil aynı zamanda görüntünüzde önem taşır. Özellikle aşırı aksesuar kullanımının yer almaması önemli olup fazla makyaj yapmak da uygun kaçmaz. Bunun ile beraber özellikle kırmızı rujdan kaçınmanızda önerilir. İş görüşmesine giderken giyilecek olan kıyafet renklerinin yanı sıra özellikle tercih edilmemesi gereken renkler vardır. Bu renk tonları arasında ise kahve ve tonları yer alıyor. Bunun ile beraber pembe gibi renkleri diğer tonlar arasında karıştırabilir fakat tek renk olarak seçmeniz uygun olmayabilir.

trend elbiseler

Mavi

Mavi genellikle en çok tercih edilen ve en etkili olan renk seçimidir. Mavi ile beraber uyumlu olarak kullanılabilecek krem, beyaz gibi tonlarda kıyafetinizde bütünlüğü yansıtacaktır. Mavinin tonuna bağlı olarak farklı renk seçimlerine de ikinci ton tercihi olarak yer verebilirsiniz.

Siyah

Siyah genellikle liderlik için uygun olan bir seçimdir. Başvuru yaptığınız işte statü olarak liderlik var ise bu renk ve tonuna yer açabilirsiniz. Siyah ve beyaz oldukça uyumlu olmak ile beraber sert etkiyi yumuşatmak için farklı renk ve tonlara da yer verebilirsiniz.

Gri

Üst ve alt giyimde tek renk gri giymek uygun olmamak ile beraber ikinci bir renk seçimi ile beraber gri rengini de iş görüşmenizde tercih edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir