Evinize Siyah Bir Dokunuş

Siyah ‘asil bir renk’ olarak ifade edilir. Böyle bir asaleti de gerçekten doğru kullanımla ile evinize yansıtabilirsiniz. Siyah asil bir renk olmakla birlikte kullanımı en zor olan renktir.  Yapılacak hatalar evinizi, insanın ruhu daraltan bir yapıya dönüştürebilir.  O nedenle evinizde siyah kullanmak istiyorsanız, bir iç mimar ya da dekoratör hizmeti alacak imkanınız yoksa, internetten, dekorasyon dergilerinden, TV programlarından faydalanın. Siyah uygulamaları inceleyin.

Siyah Köşe Takımları

Siyah Köşe Takımları

Nerelerde Kullanılır?

Siyah kullanılan bir dekorasyon için siyahın hangi ürünlerde kullanılacağına karar verilmelidir. Siyah duvarlarda, duvara yakın kullanılan dolap, raf, kütüphanelerde tercih edilebilir.

Siyah Halı Modelleri

Siyah Halı Modelleri

 

Koltuk takımları, kanepeler, berjerler, sehpalar, fiskoslar, halılar zemin kaplamaları siyah olarak tercih edilebilir. Kısaca odanın fiziki yapısıyla birlikte perdeden, oturma grubuna kadar her ürün siyah tercih edilebilir.

Tamamlayıcı Renk Seçimi

Siyah ve beyazın Uyumu

Siyah ve beyazın Uyumu

Siyah yoğun bir tasarımda, kullanılacak tamamlayıcı renkler seçeneği çok da fazla değildir. Siyahın yanına her kültürde en çok beyaz yakıştırılır. Siyah bir sandalyeye beyaz bir masa, kumaş kısımları beyaz diğer yerleri siyah bir sandalye gibi. Fazla baskın, yoğun kullanılmamak kaydıyla kırmızı tonları da siyah ile uyum gösterecektir. Tamamlayıcı renklerinizi, aksesuarlarda, tablolarda da kullanabilirsiniz.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir