Dekorasyon Önerileri

Evlerin dekorasyonunda en çok özen gösterilen bölümlerin başında salon tasarımları gelir. Salonlarımız, en kıymetli varlıklarımızı oluşturan ailemiz ve değerli dostlarımız ile en güzel zamanlarımızı geçirdiğimiz, sevgi dolu hoş sohbetler ettiğimiz evimizin ortak alanı olmuştur.

salon dekorasyonu

salon dekorasyonu

Evlerin en büyük alanları genellikle salon olarak tasarlanır. Bu nedenle evlerde kullanılan mobilyaların büyük kısmı salonlarda yer alır. Evlerimize gelen misafirlerimizin genelde  ilk girdiği ve evimizle ilgili ilk izlenimi alacağı yer salonlarımızdır. Bu nedenle çok önemlidir.

Salon dekorasyonunda mobilyalar kadar aksesuarlar da önemli yer taşır.
Salonlar için birçok aksesuar bulunuyor.  Aksesuarlar salonlarımızın dekorasyonu için önemli bir yer tutar. Büyüğünden küçüğüne kadar, şömine, şamdan, ayna, tablo, biblolar, avize başlıca aksesuarları arasında yer alır.

salon dekoru

salon dekoru

Salon Dekorasyonunda Aydınlatmanın Önemi?

Evdeki vaktimizin çoğunu salonda geçiririz, hal böyle olunca salonda rahat edeceğimiz bir ortam yaratmamız gerekir. Ayrıca misafirleri ağırladığımız yer olan salonun şık görünmesi de önemlidir. Salon dekorasyonunda aydınlatma önemlidir. Her odanın işlevine göre doğru abajur ya da lokal aydınlatma seçenekleri ile aydınlatılmasının sağlanması oda içerisindeki diğer dekorasyonlarında daha iyi görünmesine yol açar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir