Cilt ve Tırnak Güzelliğiniz İçin Yumurta

En temel besin kaynaklarımızdan biri olan yumurtanın içinde bulundurmuş olduğu çeşitli maddelerden biri olan protein cildimiz, tırnaklarımız ve ayrıca saçlarımızın sağlığı için adeta bulunmaz bir nimet. Hemen hemen her evde bulunan ve bütçelere uygun, ucuz bir besin olan yumurta mucize diye nitelendirilebileceğimiz bir gıda.

Tüm bayanların dileklerinden biri de pürüzsüz, gergin, canlı, parıldayan bir cilde sahip olmaktır. Fakat yıllar geçtikçe hayatın acı gerçeği dediğimiz yaşlılık hepimizin kapısını bir gün çalacak ne yazık ki.

Bilimsel bir ifade ile açıklamak gerekirse cildimizde bulunan kollajen yapı sayesinde gergin bir görünüm elde etmekteyiz. İşte bu kollajen madde vücudumuzda bulunan bir protein çeşididir. Keza keratin de saç ve tırnaklarımız için gerekli bir diğer protein türü.

Demir Açısından Zengin Besinlerden Biri

Kandaki demir cildimizin, saçlarımızın ve tırnaklarımızın daha sağlıklı olması için olmazsa olmazlardan. Yumurta ve yanında yeşil yapraklı sebzeler tüketmeliyiz.

Bamya

Bamya

Yumurtadaki Vitaminlerin Faydaları

Sarısındaki A vitamini sayesinde kemik gelişimi, sağlıklı dişler ve daha sağlıklı gözlere sahip oluruz. Ayrıca B2 vitamini açısından oldukça zengin olan yumurta yine göz ve deri sağlığında etkin rol oynar.

Yumurtanın Faydaları

Yumurtanın Faydaları

Tırnakların Daha Kalın ve Güçlü Olmasını Sağlar

İçinde barındırdığı sülfür tırnaklarımızın ve saçlarımızın güzelliği için gerekli olan keratin ve kollajenin üretimine yardımcı.

Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir