Doğum Sonrası Egzersiz Uygulamaları

Doğum sonrasında bebeğinizi emzirirken de belirli jimnastik programlarını uygulayarak bedeninizi toplayabilirsiniz. Doğum sonrası egzersiz uzman kontrolünde yapılmalı. Bebeğinize bakarken kendi bedeninizi forma sokmanız mümkün. Bebeğinizle zaman daha fazla geçirecek ve forma gireceksiniz. Bebek, anneyle eğlenceli zaman geçireceği için gelişimine de katkı olur.

Doğum Sonrası Egzersiz

Doğum Sonrası Egzersiz

Doğum Sonrası Jimnastik

Karın bölgenizi kısa sürede sıkılaştırabilirsiniz. Egzersizleri yavaş ve sık aralıklarla yapın. Bebeğinizde bu süreci oyun olarak algılayacak. Rahat giysiler giyin ve sizi terletmemesine dikkat edin. Bebeğinizi karın bölgenizin üzerine koyun. Bebeğinizi tutarken, siz hafif hareketlerle yukarı ve aşağı kendinizi mekik çeker gibi indirin. Bu hareketi düzenli olarak her gün yapın.

Doğum Sonrası Egzersiz

Doğum Sonrası Egzersiz

Ağırlık çalışmalarına hemen başlanması uygun olmaz. Yerde yapılan hareketlerle hem kendinizi forma sokarsınız hem de bebeğinizle devamlı iletişim içinde olursunuz. Bebeğinizi emzirdiğinizi de hesaba katmalı ve jimnastik hareketleri programlarınızı ona göre seçmelisiniz. Doğum sonrasında özellikle anneler düzenli yürüyüş yapabilirler. Bebeklerini her gün gezdirerek bebeklerini temiz havaya çıkardıkları gibi kendilerini de forma kısa sürede sokarlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir