Cilt ve Vücut Bakımında Temel Prensipler

İnsan teni o kadar hassas bir yapıdadır ki bulunduğu çevre şartları, atmosfer şartları, havada bulunan gazlar, nem oranı ve güneş ışınlarının ortaya çıkardığı tüm bileşenler etkisi altına alabiliyor.

Dermatolojinin günümüzde geldiği seviye cilt problemlerine karşı olabilecek her türlü ihtiyacı karşılayacak durumdadır. Faka gözden kaçırmayacağımız bir durum da var ki, bu kadar kimyasal etkilere maruz kalan insan cildi bu aşırı kimyasal ortamda sağlıklı ve canlı kalabilecek mi? Özellikle kozmetik sektöründe kar ve gelir kaygısının insan sağlığı üzerinden para kazanma anlayışına dönüşmesi akılları daha da karıştırmaktadır. Bunun yanına reklam sektöründeki satış kaygısında eklenince kimin ne dediğinin bir anlamı kalmamış oluyor.

Cilt problemleri

Cilt problemleri

Peki, insanlar ne yapmalı ve hangi yolu takip etmelidirler? Bu konuda ilk yapılacak şey sattın alacakları cilt bakım ürünlerinin yan etkilerinin olup olmadığıdır. Bu konuda güvendikleri bir ürün varsa başka ürünlere çok paralar harcayarak israf etmemelidirler.

Öncelikle vücudun nemi korunmalıdır, bunun için nemlendirici bir losyon kesinlikle kullanılmalıdır. Kuru ciltler için en doğal yöntem banyo suyuna yağ katılmalı ve pul pul olan deriler ovalanarak çıkartılmalıdır.

nemlendirici

nemlendirici

Yüz cildi daha hassas yapıdadır sürekli ve uzun soluklu bakımlar çok iyi sonuçlar vermektedir. Cilt bakımını sabah akşam muhakkak yapılmalı ve bu bakımın hayati önemi bulunmaktadır. Cildin canlı ve parlak olabilmesi için derinin hareketliliği çok önemlidir. Yani hücre yenilenme hızını düşürmeden sürekli aktive edecek bakım ve korumasını yapmak gereklidir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir