Evden Çalışanlar İçin Çalışma Alanı Önerileri

Evde çalışmak özellikle son yıllarda daha popüler bir hale gelmiştir. Değişen hayat standartları ve teknoloji bu duruma izin vermeye başlamıştır, kimileri ofiste çalışmayı daha çok sevsede ev rahatlığında çalışmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Sonuçta evin rahatlığı diğer yerlerde hissettiğimizden daha mutlu olmamızı sağlayacaktır. Ancak verili bir iş ortaya çıkarmak için çalışma alanı ortamını ona göre dizayn etmek gerekebilir. Birkaç adımla evde kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz.

Çalışma Odası Belirleyin

Eğer geniş bir eve sahipseniz ve boş odalarınız varsa birini çalışma odası olarak kullanabilirsiniz, verimli bir iş ortaya çıkarmak için çoğu kişi sessizlik ister, ev halkının yanında çalışmak konsantre olmanızı engelleyebilir bu yüzden kendinize bir oda belirleyin ve tüm işlerinizi orada halledin, eğer bütçeniz yeterse odanın cam ve kapılarını sesten izole edebilirsiniz. Bu sayede dışarısı ile temasınız tamamen kesilir ve kendinizi sadece işe verebilirsiniz.

Aydınlık Bir Alan Yaratın

Daha rahat bir şekilde çalışabilmek için aydınlık alan yaratmanız gerekir. Bu yüzden odada loş ışık kullanmayın, özellikle sarı yerine beyaz tercih edebilirsiniz. Duvarlarda da beyaz ve krem tonlarını kullanırsanız oda daha ferah ve geniş olur. Bu sayede yoğun iş temposu arasında kendinizi kaybetmemiş olursunuz, özellikle güneş alan bir oda tercih edebilirsiniz.

Çalışma Masası Ve Ofis Sandalyesi

Ev rahatlığında çalışırken rahatınız hiç bozulmasın istiyorsanız mutlaka bir çalışma masası ve sandalyesi edinin ve bu masa sadece bu odaya ait olsun, bu sayede üstündekileri durmadan kaldırıp yer değişikliği yapmamış olursunuz ve hiçbir şey kaybetmezsiniz. Daha düzenli bir çalışma alanı işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Ofis Düzenleyicileri Kullanın

Eğer gerçek bir çalışma alanı oluşmasını istiyorsanız ofiste bulunan araç gereçleri evinizde de bulundurmanız gerekir. Yani kalem, defter, dosya düzenleyici bulundurmayı unutmayın. Bu sayede daha düzenli bir ortama sahip olursunuz, hatta fax, fotokopi makinesi bile bulundurabilirsiniz. Her işinizi halledecek aletleri odada bulundurarak tam bir çalışma alanı yaratabilirsiniz.

Kişisel Resim Bulundurmayın

Evin içi deyip duvarlara özel resimlerinizi asarsanız çalışma alanı fikri bozulur yerini ev haline bırakır. Bu yüzden duvarları sade bırakın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir