Çalışan Annelerin Çocuk Özlemi

Annelik, bir kadına verilmiş en büyük lütuflardan biridir. Her kadın bir gün mutlaka kendi canından dünyaya gelmiş olan bebeğini kucağına almak ister. Onun her anına şahit olmak, gözünün önünde büyüdüğünü görmek ve ona zaman ayırmak bir anne için hayattaki en önemli şeydir.

çalışan anneler

çalışan anneler

Çocuk için Kariyere Küçük Bir Mola

Günümüzde kadınların iş hayatında daha fazla yer alması son derece sevindirici bir durum olsa da, zaman zaman hayatı ertelemelerine de sebep olabiliyor. Erteledikleri şeyler arasında çocuk da yer alıyor. Yani başarılı bir kariyer yaptıktan sonra daha fazla başarı elde etme dürtüsü ile çocuk hayallerini erteliyorlar ve belli bir zamandan sonra da korkmaya başlıyorlar. Çünkü kendilerinde o enerjiyi ve yeterli isteği göremiyorlar.

çalışan annelerin çocuk özlemi

çalışan annelerin çocuk özlemi

Uzmanların da bu konuda sürekli olarak yaptıkları bilgi paylaşımlarından şu sonuç çıkıyor ki o da çocuğun kariyere engel olmadığı yönünde. Sadece çocuk yapmak istediğiniz dönemde kariyerinize küçük bir mola veriyorsunuz. Bunu bu şekilde değerlendirmek sizin kariyeriniz açısından daha az paniğe kapılmanıza yardımcı olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir