Borçlarınızı Kontrol Altına Alın 

Günümüzde kredi kartlarının da kullanımının artmaya başlaması ile beraber bankalara borçlu olan insanların sayısında oldukça ciddi bir artış kendini gösterdi. Öyle ki yapılacak olan en ufak bir araştırmada dahi görülebileceği üzere insanların çok büyük bir kısmı kredi kartlarını oldukça bilinçsiz bir şekilde kullanıyor, bunun sonucunda da ortaya tahmin ettiklerinden çok daha ciddi oranlarda borçlar çıkıyor.

borç

borç

Kredi Kartlarını Doğru Kullanın

Düşünülenin aksine kredi kartları, insanlara karşılıksız para sunan bir ürün değildir. Bankaların insanlara verdikleri bir nevi kredili hesap olan bu kartları kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında, ödenebilecek tutarlarda limitlere sahip bir kart sahibi olmak gelmektedir. Böylece gereksiz yere yüksek miktarlarda borca girmenin de önüne geçilmiş olacaktır.

Borçlarınızı Listeleyin

Düzenli olarak borçların ödenmesi ve borçsuz bir hayata adım atmak adına dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri ne kadar borca sahip olduğunu bilmektir. Ekstrelerde belirtilmiş olan ödemelerin doğru şekilde listelenmesi ile beraber ne kadar ödemenin ne şekilde yapılacağı konusunda çok daha net kararlar verilmiş olacaktır.

borç ve birikim

borç ve birikim

Taksit Tuzağına Düşmeyin

Kredi kartlarına uygulanmakta olan taksit uygulaması, yanlış kullanıldığı takdirde oldukça ciddi sorunlar ile karşılaşılmasına neden olabiliyor. İnsanlar çok küçük meblağlarda olduğu için taksitleri önemsemiyor fakat tek bir kart üzerinde çok fazla sayıda taksit olduğu zaman bunlar ödenmekte zorlanacaklardır. Dolayısıyla insanların mümkün olduğu kadar ödemelerini peşin olarak satın almaları önemli olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir