Küçük Mutfaklar İçin Bazı Tavsiyeler

Küçük mutfak kullanımı oldukça zor bir durumdur. Ev hanımları belki de evde en çok vakit geçirdiği yer olan mutfağın küçük olmasından hiçbir zaman hoşnut olmazlar. Çünkü mutfak önemli bir yaşam alanıdır. Dolayısıyla birçok aktiviteyi gerçekleştirdiğimiz alan olan mutfağın kullanışlı ve ferah olması gerekiyor. Ama evinizin mutfağı çok küçük ise akıllı dekorasyon önerilerinden yararlanarak rahat ve ferah bir mutfak alanı oluşturabilirsiniz. Bu yazımızı mutlaka okuyun.

dar mutfak

dar mutfak

Mutfaklar İçin Pratik Öneriler

Eğer evde minik bir mutfağa sahip iseniz size ilk tavsiyemiz renk seçiminde mutlaka dikkatli davranacak her zaman alanı daha geniş ve aydınlık göstermek için nelerden yararlanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu nedenle sizlere mutfakta beyazlıya açık parlak olan renkleri kullanmanızı öneriyoruz. Asla koyu renklerden yana seçim yapmalısınız.

küçük mutfak

küçük mutfak

Perde seçimini mutlaka açık renklerden yana yapmalısınız. Çünkü bu sayede daha ferah bir mutfak oluşturabilirsiniz. Eğer çok küçük bir mutfağınız varsa stor perde tercih edebilirsiniz.  Eşyalarını depolama konusunda büyük ihtimalle sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Siz de böyle bir durum varsa yeni depolama alanları yaratacak dekorasyon fikirlerinden yararlanmalısınız. Dolap mutfaktaki dolapları mutlaka tavana de göz atmalısınız boş duvarlar raflar ya da minik bardak askıları kullanabilirsiniz. Bu büyük bir alan sağlayacaktır. Çekmece işleri içlerinde bölücüler kullanabilirsiniz. Bu da oldukça işinize yarayacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir