Şofben Rezistansları

Şofbenin dış tarafında bulunanlar şunlardır. Duş başlığı, su giriş çıkış bağlantıları, kabin vidaları, elektrik bağlantı ve kademe düğmesi. İç kısmı ise şunlardan oluşmaktadır. Rezistans ve bağlantı klemensleri, emniyet sviçleri, cihaz açık ve kademe ikaz lambaları. Kademe anahtarı, rezistans ve kazan, basınç valfi. Yüksek basınç deşarj süpabı.

Şofben Rezistansları

Çoğu evde şofben kullanılmaktadır. Şofbenler kalın metal halkalar ve enerji verme sırasında sıcak olan iki tip ısıtma elemanına sahiptir. Alt kısımda bulunan elektrikli su ısıtıcısı, sıcak su deposuna girerken soğuk suyu ısıtır. Gelen soğuk su, elektrikli rezistans ile su tankının dibine gönderilir. Bu direnç en zor, en çok etkilenen ve ilk önce yanar. Yüksek talep olduğunda, yüksek direnç suyu ısıtmak için bir “güçlendirici” görevi görür ve sadece sıcak su tankının üst kısmındaki suyu ısıtır.

Şofben Rezistansı arızalanma Nedenleri

Yaşlanma ve aşırı kullanıma buna neden olabilir. Bunun yanında bina suyu sert su (yüksek mineral içeriği) sağlıyor olabilir. Buna ek olarak şofben rezistansları biriken tortu sebebiyle çalışmayabilir.  Şofbenler aynı miktarda sıcak su üretiyor ancak su sıcak değilse üstteki su ısıtıcı elemanının arızalanmış olması düşünülebilir. Rezistans yanması, atması veya elektrik kaçırması. Rezistans ve termostat bağlantı klemenslerinin yanması, erimesi. Bazı sorunlardandır.

Şofben rezistansları tüm tankı ısıtır. Ancak suyu her iki bileşenin çalıştığı zamanla aynı yüksek sıcaklığa ısıtamaz. Ayrıca şofben rezistansları tarafından üretilen eski sıcak suyun sıcaklığı önceki ile aynıdır. Ancak miktar çok küçükse, alttaki elektrikli su ısıtıcısı yanabilir. Bu durumda, sadece su deposunun üzerindeki su ısıtılır. Soğuk su girer ve su ısıtıcısının altında kalır. Bu nedenle, sıcak su çok sıcaktır, ancak birkaç dakika içinde tükenir.

Eğer şofben rezistansları çok kısa sürede arızalanırsa, sorun düşük kaliteli şofben rezistansları olabilir. Şofbenlerde kullanılan rezistans kalitesi düşük olması durumu can ve mal kaybına yol açabilir. Bu en önemli tehlikedir. Bunun önüne geçmek için kaliteli bir firma aracılığı ile iyi bir rezistans alınmalıdır. Burada güzel bir örnek olarak rezistansmarket.com gösterilebilir.

Ser Rezistans 

Ser Rezistans Firması 2013 yılından bu yana hizmet vermektedir. 2017 yılında İnternet üzerinden satış yapmaya başlamışlardır. En iyi kalitede ürünleri müşterilerine sunan Ser Rezistans 0 müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Ser rezistans ile her hangi bir sorun hakkında görüşebilmek için iletişime geçilebilir. 0530 176 6667 numarası iletişim bilgisidir.

İnternet adresi üzerinden Ser Rezistans firmasının tüm ürünleri incelenebilir. Kargo işlemi oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Bunun dışında firmanın kendi adresine gidilerek rezistanslar incelenebilir. Firmanın yeri İstanbul’da. Tam olarak adrese ulaşmak için İnternet adreslerine giderek iletişim kısmına bakılabilir.

Ser Rezistans Ödeme 

Ser Rezistans alınacak ürünler için kredi kartı ile alışveriş imkanı sunmaktadır. Bunun için seçilen ürün sepete eklenir. Sepetteki ürüne gidilerek istenen bilgiler doldurulur. Bu bilgiler alıcının güvenliği için istenmektedir. Bu bilgiler doldurulduktan satış sözleşmesi okunup onaylanır. Sonrasında ödemeye geç butonuna tıklanır. Bu işlem sonrası kredi kartı bilgileri ile birlikte satın alım tamamlanır.

Bunun dışında havale işlemi yapılarak ödeme tercih edilebilir. Ser Rezistans müşteri kolaylığı açısından bir çok farklı banka hesabı sunmakta. Bu hesaplardan en uygun olanı ile havale işlemi yapmak mümkün. İş Bankası, Garanti Bankası ve Halk Bankası ile havale yapmak mümkün. Bu bankalara ait hesap bilgileri için siteyi ziyaret etmek gerekir. Sitenin üst kısmında bulunan hesap bilgileri kısmında bu bilgiler yer almaktadır. Bu hesaplar ile ödeme işlemi yapılabilir.

Şofben rezistanslar için https://www.rezistansmarket.com/sofben-termosifon-rezistanslari tıkayarak alabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir