Feng Shui Nedir?

Bir süredir insanların en çok merak ettikleri ve denedikleri uzak doğu felsefelerinden birisi olan Feng Shui birçok yazı ve sosyal medya da karşınıza gelmektedir. Feng shui sanatını genellikle bir sisteme göre evinizi döşemek ve bunun kişilere pozitif enerji vermesi sağlanmaktadır. Feng shui sanatını bir çok insan otantik eşyalar ile dekore etmek olduğunu düşünmektedir. Ancak bu durum doğru değildir. Bu eşyalar ile tüm evinizi süslemenizin bir faydası yoktur. Çünkü Feng Shui’nin kendine özgü bir düzeni bulunmaktadır. Tam anlamı ile eşya düzenleme ve yerleştirme anlamına gelmemektedir.

Feng Shui

Feng Shui

Binlerce yıldır var olan bu yöntem daha yeni popüler olmaya başladı. Feng shui sanatına göre her şeyin her rengin ve eşyanın kendisine göre bir enerjisi var ancak asıl mesele bu enerjiyi doğru kullanmak ve günlük hayata yansıtabilmek. Bu nedenle kafanıza göre yapacağınız uzak doğu kombinleri bir işe yaramayacaktır.

 Feng Shui Düzenlemesi Nasıl ve Neye Göre Yapılır?

Bu düzenlemeyi yapabilmek için birçok farklı adım vardır. Bunların arasında öncelikle yapmanız gereken üzerinizden negatifliği atmak ve bu felsefeye inanmaktır. Bu nedenle Feng Shui sanatının temelinde birazcık sizler yatıyorsunuz. Bu yolda düşünce gücünüz ve pozitif enerjiniz sizlere yardımcı olacaktır.

Feng Shui dekorasyon

Feng Shui dekorasyon

Bu felsefede dikkat etmeniz gereken öğeler; ışık, aynalar, çanlar, müzik ve ziller, renkler, çiçek, bitki ve küçük ev hayvanları, tavandan sallandıracağınız nesneler, süsler, heykel, elektronik cihazlar, ve bambudan yapılmış malzemelerdir. Bu öğeler genellikle Feng Shui de kullanılan temel ögelerdir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir