Bebek Bakımına Dair Bilmeniz Gerekenler?

9 ay boyunca karnında taşıdıktan sonra kucağına alacağı günü sabırsızlıkla bekleyen annelerin, doğum yaptıktan sonra da dikkat etmesi gereken birçok ayrıntı vardır. Bebek bakımına dair artık eskiye oranla daha modern yöntemlerin kullanıldığı günümüzde neler yapılması gerektiğine dair bilgileri hemen her yerde bulmak mümkün.

bebek

bebek

Bebek Bakımında Hijyen Temel Kuraldır

Bebeğiniz doğduğu andan itibaren, dış dünyaya alışmak için zamana ihtiyacı vardır. Sizin de yapmanız gereken onun bu süreci kolaylıkla atlatmasına yardımcı olmak. Mesela onu sık sık kucağınıza almanız ve ona sürekli gülümsemeniz kendini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Ardından banyosunu yaptırırken suyun sıcaklığına dikkat etmeniz, hatta onun bulunduğu ortamlardaki sıcaklıkların dahi belli bir seviyenin altına düşmemesine özen göstermeniz gerekir. En azından yeni doğanlar için bulunduğu ortamların kış ayları için geçerli olmak üzere 25 derecenin altına inmemesinde fayda var.

bebek bakımı

bebek bakımı

6.aydan itibaren anne sütüne ilaveten ek besinlere başladığınız dönemlerde, ona uygun olan tabak ve kaşıkları kullanmalısınız. Ağzını acıtmayacak türden yumuşak kaşıklar ve bakteri üretmeyen türden mama tabaklarını tercih etmelisiniz. Tabii onun için kullandığınız her ürünü sık sık sıcak su ile yıkamanız bebeğinizin hijyeni açısından son derece önemlidir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir