Aslan Burcu Özellikleri Nedir?

Astrolojiye inanan pek çok insan bulunur. Astroloji burç bilimidir. Gökyüzünde bulunan takım yıldızların insanların doğumlarında oluşan karakterlerine olan etkisini konu alan bir bilimdir. Çoğu pozitif bilimci Astrolojiyi bir bilim dalı olarak kabul etmez. Astroloji bir sosyal bilim olarakta yorumlanır. Astrologlara göre on iki adet burç bulunur bunlar: oğlak, kova, balık, koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep ve son olarak yaydır. Bu burçlar arasından en çok dikkat çeken en özgüvenli olan burç ise aslan burcudur. İnsanların aklından her zaman şu soru geçer aslan burcunun özellikleri nedir bu sorudan önce cevaplanması gerken başka bir soru vardır yılın hangi ayında doğarsak aslan burcu oluruz cevap 23 temmuzdan başlar 22 ağustosa kadar devam eder. Ayrıca burcunuz yalnızca doğduğunuz güne göre değil doğduğunuz saate göre de belirlenir bu burcada yükselen burç denir.

aslan burcu özellikleri nedir

Aslan Burcunun Genel Özellikleri

Aslan burcunun özellikleri nedir dediğimizde çoğu insan egolu olduklarından takım liderliğinden hoşlandığından, kendilerine has hal ve tavırlarından söze girer. Bu özelliklerin yanı sıra aslan burcuna mensup insanlar iyi kalpli, dışa dönük, sosyal, sosyal çevresine karşı aşırı koruyucu, ilham kaynağı olabilen, içinde bulunduğu ortamları neşelendiren insanlardan oluşur. Aslan burcunda olan kadın ve erkeklerin bazı karakteristik özellikleri farklılık gösterebilir. Aslan kadınları, şehvetli, özgüvenli ve dikkat çeken bir yapısı olur ilişkilerde söz sahibi olmayı sevdiği gibi, partnerinin bu gücü fark etmesi hoşuna gider. Herhangi bir iletişimsel sorun yaşamayan aslan kadının karşısına bir kova erkeği çıktığında aslan kadını asla yaşadığı ilişkiden memnun kalmayabilir. Aslan erkeği ise hem erkekliğin hem de aslan burcunun verdiği otoriteyi elde tutma özelliğinden ötürü rahat yaşamak isteyen boğa kadınlarıyla bir türlü sağlıklı bir ilişki süremez. Aslan erkeği aynı zamanda aşırı duygusal olduğundan umursamaz bir akrep burcu kadınıyla mutlu olamayabilir. Ama duyguları konusunda oldukça hassas olan yengeç kadını tam aslan burcu erkeğe göredir.

Aslan Burcu Hakkında Ufak Detaylar

Aslan burcunun özellikleri nedir dışında aslan burcunun rengi, metali, taşı ve hangi element gurubuna dahil olduğu ile ilgili bilgilerde mevcuttur. Rengi turuncu, metali altındır aslanlar parlamayı sever. Doğal taşı rubidir ülkemizde de her yerde bu taşı bulabilirsiniz. Dahil olduğu element grubu ise ateş grubudur bir asla burcu sinirlendiğinde bu sebepten ötürüdür ki sinirlendiği insanı ateş gibi yakabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir