Cilt Tipine Uygun Makyaj

Kadınlar, iş yaşamında veya özel gün ve gecelerde bakımlı görünmek için makyaj yaparlar. Günlük olarak makyaj yapmaktan sıkılan kadınların genel tercihi ise kalıcı makyaj olmuştur. Toplum hayatında kadınların hemen her biri günlük olarak makyaj yaparken, birçok kadının cilt tipine uygun olarak nasıl ve ne tür makyaj yapması gerektiği hakkında bilgi sahibi değildirler.

makyaj

makyaj

Kaliteli ve göz alıcı bir makyaj için cilt tipinizi iyi bilmeniz gerekir. Kadınların yüz yapısı erkeklere oranla biraz daha mimik ve çizgi bakımında oldukça yoğundur, bu durumda öncelikli olarak yüz çizgilerin belli olduğu bölgeler kapatılmalıdır, yine bunun dışında insanların hasta veya yorgun olduğu anlatan gözaltı kısmı da kapatan makyaj teknikleri uygulanmalıdır.

makyaj yapmak

makyaj yapmak

Esmer Ten Rengine Uygun Makyaj Teknikleri

Esmer ten yapısına sahip olan kadınlar makyaj uygulamasında genel göz çevresini ön plana çıkaran makyaj uygulaması yaptırmalıdırlar. Makyaj uygulamasında kullanılan fondöteni kıvamında kullanmanızda yarar vardır, bunun fazlası durumunda sizi yaşlı göstermesi muhtemeldir. Yüz bölgesinin en dikkat çeken bölgesi olan dudaklarda ise ruj seçimi açık renkte olmalıdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir