Size yapılan saygısızlık karşısında susmayın

İkili ilişkilerde her zaman mutlu olmak ne kadar normal bir davranışa mutsuz olmakta bir o kadar normal bir davranıştır. Tabi, bu mutsuzluluk sürekli bir hal almadıysa. Karşınızdakinin sizi mutlu etmesi ve ya yaptığı davranışlarla mutsuz etmesi de sizin elinizdedir.

Size yapılan saygısızlık karşısında susmayın

 

Saygı çerçevesi içinde olmayan bir ilişkiniz varsa burada en büyük suçu kendinizde aramalısınız. Çünkü partnerinize saygıdan ödün veriyorsanız, yani o size hakaret ediyor ve siz de susuyorsanız burada ki bütün suçu omuzlarınıza almalısınız.

Size yapılan saygısızlık karşısında susmayın

Saygısızlık karşısında yapılması gerekenler

Karşınızdaki kişi sizin değer yargılarınıza önem vermeden size her istediğini söyleyebiliyor ve bundan pişman olmuyorsa önce düzgün bir dille uyarmalısınız. Bu da etki etmiyorsa o kişiyle aranızdaki mesafeyi korumalı ya da hayatınızdan tamamen çıkarmalısınız. Size saygılı davranılmasını istiyorsanız öncesinde sizde karşınızdaki insana aynı saygıyı koruyarak ılımlı bir şekilde davranmalı ve bu tutumunuzu korumalısınız. Bu tutumdan vazgeçmeyerek size yapılan davranışların kontrolünü ele geçirebilirsiniz.

 

 

 

 

You may also like...

1 Response

  1. sevgi dedi ki:

    hiçbir zaman bana yapılan saygısızlık karşısında susup kalmam gereği neyse yaparım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir