Annelerin Hamilelikten Sonra Eski Kilolarına Dönmesi

Anne adaylarının en çok dert ettiği konulardan birisi kuşkusuz hamilelik döneminde alınan kilolar ve bu kiloların geri verilmesidir. Hamilelik süreciyle birlikte bambaşka bir döneme giriş yapan çiçeği burnunda anne adayları gebelikleri ilerledikçe bebeğin gelişim sürecine bağlı olarak kilo almaya başlarlar. Genellikle basen bölgesinde toplana bu kilolar annenin hareket kabiliyetini düşürerek zor hareket etmesine neden olur.

gebelik

gebelik

Kilolara Elveda Deyin!

Duygusal ve bedensel değişime giren gebe kadınların psikolojisi bu duruma bağlı olarak olumsuz etkilenebilirken, etrafındaki insanların ve eşinin destek olması bu dönemin hemen atlatılmasında yardımcı olacaktır. Gebelik döneminde rejim ve diyet yapılmasını önermeyen hekimlerin doğumdan sonra yapılacak olan spor ve dikkatli beslenme ile fazla kilolardan hemen kurtulabileceğiniz sinyalini veriyor.

gebelikte kilo

gebelikte kilo

Emzirme ve lohusalık döneminde sütün yoğun biçimde gelmesi için annenin sık sık beslenmesi gerekir. Ancak kilolardan kurtulmak isteyen annelerin ise beslenmelerinde dikkat etmeleri ve süt bezlerini çalıştırabilecek besinleri tercih etmeleri gerekir. Sporla destekleyebileceğiniz bu durum sayesinde kısa zamanda hamilelikten önceki kilonuza kavuşabilirsiniz.

hamilelik

hamilelik

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir