Bebek Odası Nasıl Düzenlenmeli?

Evinizin mutluluk kaynağı olacak ve hayatınızın en değerli varlığı haline gelecek olan bebekleriniz daha dünyaya gelmeden sizleri büyük bir heyecan ve telaş kaplar. Fakat bu telaş stresli gibi gözükse bile tatlı bir telaştır. Bebeğinizin yatak odasını hazırlayıp süslersiniz ve bebeğinizin dünyaya geleceği anı beklemeye başlarsınız. Bebek odalarını düzenlerken ise öncelikle bebeğin cinsiyetinin belli olmasını beklersiniz.

çocuk odası

çocuk odası

Bebek odalarını düzenlemek her zaman keyifli bir iştir. Ancak doğru şekilde düzenlemediğiniz bebek odaları, bebeğinizin sağlığı ve gelişimi için tehlikeli olabilir. Bu sebeple bazı ufak noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bebek odaları her zaman güneş alan ve havadar alanlar olmalıdır.

Hangi Renkler Kullanılmalı?

Dekorasyona başlarken mavi, pembe ve lila renklerinden faydalanırsanız bebeğinizin daha sakin bir ruh haline sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bebek odalarındaki mobilyaların ise sivri köşeye sahip olmayan ve işlevsel ahşap mobilyalardan tasarlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Şifonyer, kıyafet dolabı, karyola, koltuk takımı ve oyun parkı mobilyaları bu odaların vazgeçilmez parçalarıdır.

erkek bebek odası

erkek bebek odası

Karyola seçerken, daha sonra yatağa da dönüşebilen mobilyaları seçerseniz daha ekonomik bir dekorasyon yaratmış olursunuz. Karyola korkulukları kapatıldığı zaman ise en az 30 cm olması gereklidir. Bebek yatağı seçerken ise, aşırı yumuşak ve aşırı sert yatak takımlarından uzak durmalısınız. Ortopedik yatak takımları bebeğiniz için en ideal parçalardır.

Bebek odalarında halı kullanmak yerine de mutlaka daha hijyenik ve kolay temizlenebilen yapıya sahip olan laminant parkeleri tercih edin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir