Vücut Tipine Göre Etek Seçimi

Bazı kadınlar vardır ki günlük yaşamlarında en çok tercih ettiği elbiselerden birisi etektir. Günümüzde etek, farklı model ve renklerde seçkin mağazalarda ve online alışveriş sitelerinde uygun ödeme koşulları ile satılır. Satın alacağınız eteğin size yakışıp yakışmadığını tespit edebilmek için yapılması gereken ise vücut tipine göre etek seçimi yapmaktır. Armut tipli vücuda sahip kadınlar için tercih edilen etek, öncelikli olarak etek boyunun diz üstüne fazla çıkmamasıdır.

 Dar bir üst beden ve geniş alt bedene sahipseniz gereken kalçalarınızdan dikkati uzaklaştırmak olmuştur. Elma vücut tipli kadınlar için tercih edilmesi gereken etek ise çan etektir. Son derece şık ve estetik bir görüntüye sahip olmanızı sağlayan bu etek, bel kısmı lastikli olduğu için bazı insanlar tarafından çok fazla tercih edilmese de elma şeklindeki vücut tipli kadınlar için çan etekler biçilmiş kaftandır.

İnce Bacaklı Kadınların Eteği Nasıl Olmalıdır

 Kum saati şeklindeki vücut tipine sahip kadınlar için uygun olan etek modelleri ise kalem etektir. Kadınlara kadınlığını daha çok hissettiren bu eteği giyerken, kemer takmalısınız. Takacağınız bu kemer elbiseye hareketlilik kazandıracaktır. İnce bacakları bulunan kadınların tercih etmesi gereken etek modeli ise maksi etek türüdür.

 İnce bacaklarınızı gizlemenin bir yolu olan bu etek, kot ve deri ceket ile birlikte kombin yapabileceğiniz etektir. Her vücut tipine uygun olan etek ise ağırlıklı olarak diz altı olup pileli etektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir