Teknolojiden Doğru Şekilde Faydalanıyor musunuz?

Şüphesiz ki, teknolojinin hayatımızdaki yeri büyüktür. Üstelik yaş ortalaması da oldukça aşağılarda olan kitleler bile bir şekilde teknolojinin içinde yer alıyor. Yetişkinler kadar olmasalar da, en azından birçok ilkokul çocuğunun elinde tablet v.b. teknolojik cihazlar var. Zaman zaman o cihazlarda ders çalışırlarken, bazen de oyun oynayarak keyifli dakikalar geçiriyorlar.

teknoloji

teknoloji

Peki, ya yetişkinler? İşte onlar teknolojiden dibine kadar faydalanmayı tercih ediyorlar. Ofiste bilgisayar, dışarıda tablet, cep telefonu, ipad, evde yine bilgisayar ve aynı cihazlar ile günün her saatinde haşır neşir oluyorlar. Fakat her seferinde bu cihazları iş için mi kullanıyorsunuz?

Teknolojiden Sadece İş İçin mi Faydalanıyorsunuz?

Tabii ki günün her dakikasında işinizle ilgili bir şeylerle meşgul olmuyorsunuz, bazen sosyal medyada ya da farklı dijital platformlarda vakit geçiriyorsunuzdur.

teknolojiden faydalanmak

teknolojiden faydalanmak

Tam da bu noktada önemli olan bu platformlarda ne kadar zaman geçirdiğinizdir. Yani bir süreden sonra aynı pozisyonda ekrana bakıyor olmak sağlığınızı tehlikeye atabilir. Bu nedenle doğru amaçlarla ve belli bir süre çerçevesinde bu cihazları kullanıyor olmak daha bilinçli bir tüketim olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir