Bu 3 Besini Buzdolabından Uzak Tutun

Yaz sıcaklarına karşılık olarak doktorların tavsiyesi üzerine, sıcaklara karşı besinlerin bakteri üremesi gibi durumların yaşanmaması adına yapılması gereken en önemli olanaklardan birisi buzdolabınızda saklayacağınız besinlerin ortamlarında ki soğuk derecelerini arttırmanızdır.

Delikli Sebze ve Meyvelerin Poşetleri

Meyve, sebze, peynir, et ya da yumurta türünde ki çeşitli besinler, çabuk bozulan besinler olarak bilinir. Bu besinlerin alındıktan sonra kısa zaman içerisinde tüketilmesi gereklidir. Bunların yanı sıra ayrıca meyve ve sebzelerin nemlenmemesi adına poşetlerinde delikler olmasını sağlamalısınız.

buzdolabı poşeti

buzdolabı poşeti

Yumurta, Yumurta Kartonunda Kalmalı!

Yumurta aldıktan sonra ortalama 5 hafta boyunca sizlerde yumurtanızı kartonun içerisinde saklı tutabilirsiniz. Kesinlikle yumurtayı yıkamadan dolaba koymaya özen gösteriniz. Bunun dışında eğer ki yumurtanızı yıkarsanız, çabuk bozulan besinler arasına almış olursunuz ve yumurtanın kısa zamanda bozulmasına neden olabilirsiniz.

yumurta kolisi

yumurta kolisi

Et İçin Özel Bıçak ve Kesme Tahtası

Et, tavuk ya da balık gibi pişirerek tüketeceğiniz ürünlerin her biri için özel olarak bıçak ve kesme tahtası olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Bu sayede hem sağlığınız açısından kendinizi korumuş olur hem de gıda ürünleri olarak bu ürünlerin lezzetlerini karıştırmadan tüketirsiniz.

et bıçağı

Meyve ve Sebzeyi Sirkeli Suyun İçerisine Atın

Meyve ve sebzeler, suda yıkanarak parazitler temizlenmiş olmaz. Bu nedenle en iyi şekilde sirkeli su içerisinde 5 dakika kadar bekleterek bu meyvelerin temizlenmesini sağlarsanız, daha sağlıklı olur.

sirke

sirke

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir