Dişleri Doğal Yollardan Nasıl Beyazlatabilirsiniz?

Sigara, şarap, çay ya da kahve zamanla dişlerin sararmasına neden olur. Dişlerin sarı renk alması görüntü olarak da iyi durum değildir. Dişleri beyazlatma yolları içerisinde doğal bitkileri de kullanabilirsiniz. Çilek diş beyazlatmada mucizevi etkiye sahip bir meyve. Çilek yerken dişlerinize hafif sürmeniz yeterli.

beyaz dişler

beyaz dişler

Doğal Diş Beyazlatıcılar

Diş önemli görüntüyü temsil eder. Bembeyaz dişler gülüşü güzel gösterir. Adaçayı ve zeytinyağını karıştırıp, dişlerinizi fırçaladığınız zaman dişlerinizin zamanla beyazladığını göreceksiniz. Sabah aç karnına yenilen bir elma dişleri beyazlatır. Karbonat ve elma sirkesi de aynı şekilde diş beyazlatıcı doğal ürünlerdir.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Diş sağlığı ihmale gelmez bir olaydır. Dişlerin düzenli fırçalanması ise her gün alışkanlık haline getirilecek önemli bir davranış şekli olmalı. Diş ipi ile dişlerinizi temizleyerek, diş aralarında olan karalıkları önleyebilirsiniz. Dişlerinizi arada limon ile ovmanız da mikropları öldürür.

diş sağlığı

diş sağlığı

Diş bakımında her ürüne güvenilmeyebilir. Bu sebeple evde yapacağınız doğal karışımlarla dişlerinize zarar vermeden kolayca beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Pırasa suyu ile dişleri ovarak dişlerinizi parlatmanız da mümkün.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir