Sırt Ağrısına Neler İyi Gelir?

Kilo artışlarının yükselmesi ve masa başında çalışma saatlerinin uzaması ile birlikte sırt ağrıları meydana gelebilir. Sırt ağrıları akut ve kronik olarak görülebilen ağrılardır. Çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan sırt ağrılarınızdan kurtulabilmek için birtakım yöntemler uygulayabilirsiniz.

Günlük hayatınızda duruş ve oturuş pozisyonunuza dikkat etmelisiniz. Elinizden geldiği kadar her zaman dik bir şekilde oturmalı ve yürürken de sırtınızı dik tutacak şekilde yürümelisiniz.

Egzersiz ve Yürüyüş Yapın

Egzersiz yapmak sırt ağrılarına iyi gelmektedir. Kaplıca türü sıcak sular da sırt ağrıları için kullanılan yöntemler arasındadır. Eğer masa başında çalışıyor ve uzun süre geçiriyorsanız ufak egzersizler yaparak vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Gün içerisinde kısa süreli orta tempolu yürüyüşler de yapabilirsiniz.

Sırt Ağrısına Neler İyi Gelir?

Sırt Ağrısına Neler İyi Gelir?

Sırt ağrısı yaşadığınız bölgeyi sıcak tutmalısınız. Aynı zamanda fosfat ve kalsiyum açısından zengin olan gıdalar tüketmeye özen göstermelisiniz. Ağrı yaşadığınız bölgeye çörek otu ve papatya karışımı yaparak, sıcak ve nemli bir bez ile hafif bir baskı yaparak uygulayabilirsiniz.

Denediğiniz yöntemler ile herhangi bir sonuç elde edemediyseniz doktorunuza muayene olarak sırt ağrısı için size uygun olan ilaçları kullanmaya başlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir