Saç Bakımında Kullanacağınız Doğal Gıdalar

Saçlarınızın yıpranmaması adına önlemler almanız gerekiyor. Bu önlemleri de illa kimyasal ürünlerle almanıza gerek yok. Saç bakımınızda kimyasal ürünlerden uzak durmaya dikkat etmelisiniz. Doğal gıdaları kullanırsanız eğer hem rahat edersiniz hem de ileride sorunlarla karşılaşmazsınız.

Saç Bakımı Yapmak

Saç Bakımı Yapmak

1-Yumurta

Yumurtanın sarısında lesitin ve protein bulunur. Lesitin ve protein sayesinde saç nemlendirilerek, güçlendirilir. Saçlarınız zamanla yumuşayıp, belirli bir direnç kazanacaktır. Yumurta sarısının faydası saçlarda büyüktür.

2-Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı sayesinde bedeniniz beslenirken, saçlarınız da beslenecek. Zarar görmüş saçlarınızı Hindistan cevizi yağı ile onarabiliyorsunuz.

Saç Bakımı

Saç Bakımı

Saç bakımında kullanacağınız gıdalar bunlardır. Zaten bu gıdalar insana her yönden fayda sağlayan gıdalardır. Saç bakımı yaparken bu gıdalar ile bir karışım hazırlarsanız eğer oldukça olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. Büşra dedi ki:

    Saçlarım benim için çok önemli. Çok uzun oldukları için bakıma ihtiyaçları var kimyasallar zarar verdiği için doğal ürünleri tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir