Kalıcı Makyaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnsan kendisini seçemiyor. Hal böyle olunca da bazen burnunu, bazen kaşlarını beğenmiyor ya da geçen yıllar içinde ister istemez oluşan deformasyonlara bağlı olarak yüz ifadesi değişebiliyor ve bu durumda insanlar farklı arayışlara giriyorlar.

Son yıllarda estetik cerrahide yaşanan ilerlemeler sayesinde birkaç saat içinde kişinin kendi istediği yüz hatlarına kavuşması mümkün ama buna yanaşmayanlar için uygulanan metotlardan birisi kalıcı makyaj.

kalıcı makyaj

Kalıcı makyaj adından da anlaşılacağı üzere uzun süre dayanan makyaj tipine verilen isim ve ortalama olarak doğru bir malzeme ile doğru bir biçimde yapılır ise 1.5 ile 2 yıl arasında dayanıyor.

Bunları Unutmayın

Eğer kişi kalıcı makyaj yaptıracak ise mutlaka şu noktaları göz önüne almalı:

  • Bu makyajı yapacak olan güzellik salonu seçimi dikkatlice yapılmalı. Bu seçim yapılırken de bu alanda deneyimi olan, referans gösterebilen, kalıcı makyajın eğitimini alan kişilerin olduğu merkez seçilmeli.
  • Kalıcı makyaj her yaşta yapılamaz. Yaş konusunda bir üst yaş sınırı olmamakla beraber 18 yaşından önce yapılmasının doğru olmadığını da unutmamak gerekiyor.
  • Kullanılan malzemeler bu işin en önemli püf noktaları arasında geliyor. Cilde zarar vermeyen, dermokozmetik ürün güvenliği dermatologların belgelenen malzemeler ile makyajın yapıldığının garantisi yaptıran kişiye mutlaka verilmeli
  • Kişinin eğer cildi aşırı hassas ise alerji yapan bir bünyesi varsa mutlaka doktora danışarak bu uygulamayı yaptırmalı.
  • Son olarak da neden böylesi bir gereksinimi olduğu ve buna uygun adım atması gerektiği atlanmamalı.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir