Ressam Şapka Modası

Her yeni sezon ile birlikte bazı aksesuar parçaları demode olurken bazıları ise trend listesinde yerini almaya başlıyor. Yeni sezonda kullanılan aksesuarlar içinde moda olan parçalar arasında ressam şapkaları yer alıyor. Ressam şapkaları her ne kadar sportif ve bohem stil ile daha uyumlu gözükse de klasik giyim stilinde de tercih edilebiliyor. Yeni sezon modasında yer alan ressam şapka stillerini kombinlerken 60’lı hatta 70’li yılların giyim stilleri ile de tamamlanabilir. 

Ressam Şapka Kombinasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ressam şapkası genellikle Fransız kadınların bir zamanlar sıklıkla kullandıkları bir parça olup aynı zamanda İskoç ve İspanyol kadınlarında tercihi idi. Günümüzde şıklığa güzel bir vurgu olarak kullanılan ressam şakalarında dikkat edilmesi gereken kombinasyon detayı da bulunuyor.

Ressam şakasını kombinasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli detay boynunuza takacağınız eşarp, fular ya da şal gibi bir parça ile kombinin tamamlanmasıdır. Kombinin bu şekilde tamamlanması her daim bir kural değildir elbette ama boyuna takılacak olan bu aksesuar çeşitleri daha uyumlu ve daha bütünlük kazandıran bir ahengi sunacaktır.

Ressam şapka kullanımının da daha klasik bir stil ile aksesuarınızı tamamlamak istiyorsanız şapkanın kumaşına dikkat etmeniz önerilir. Şık bir elbise ve topuklu ayakkabı ya da çizmeler ile son derece hoş bir kombin hazırlanabilir. Aynı zamanda etek ve kazak kombinin de ideal bir formdur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir