Diyet Salatalar

Kilo vermek isteyen kişiler çeşitli diyet programları uygular. Özellikle salatalar, kilo vermek isteyen kişilerin hem tok kalmasına hem de sağlıklı beslenmesine yardımcı olur. Birçok farklı sebzeden yapılabilen değişik diyet salatalar mevcuttur.

kabaklı salata

kabaklı salata

Kabaklı Diyet Salata

Diyet programları için oldukça uygun olan bu tarif için gerekli malzemeler şunlardır: Yoğurt, dereotu, zeytinyağı, tuz, kabak ve sarımsak. Kabaklar suda haşlandıktan sonra buharda pişirilir ve ardından çatalla ezilir. Daha sonra içerisine ezilmiş sarımsak ve tuz eklenir. En son yoğurt ve diğer malzemeler eklenir. Üzerine zeytinyağı eklenen bu salata, diyetteki hanımlar için oldukça doyurucu ve lezzetli bir seçim olacaktır.

semizotu

semizotu

Semizotlu Diyet Salata

Kilo vermek isteyenler için uygun tariflerden bir tanesi de semizotlu diyet salatadır. Bu salatada; sarımsak, ceviz, semizotu, tuz, zeytinyağı, kırmızı pul biber ve yoğurt kullanılır. İstenilen miktarda semizotu yıkanır ve sirkeli suda bekletilir. Daha sonra ince ince doğranır ve içerisine yoğurt, ceviz ve tuz eklenir. Ardından karıştırılır ve zeytinyağı, pul biber ve sarımsak eklenir. Diyet için oldukça doyurucu bir tarif olan bu salata, kilo vermek isteyen hanımların kolaylıkla yapabileceği bir tariftir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir