Hamile Hanımların Uyku Sorununa Çözüm Bulundu

Bebek bekleyen kadınlarda uyku problemi sıklıkla görülüyor. Hem iyi bir hamilelik dönemi olması hem de bebeğin sağlıklı, güçlü gelişimi açısından anne adayının kaliteli bir uyku uyuması gerekiyor. Fakat bazı anne adayları uyku sorunu yaşayabiliyor. Uzmanların açıklamalarına göre bu sorunu aşmak oldukça kolay.

gebelikte uyku

gebelikte uyku

Kendinizi Rahatlatın

Hamile olan ir bayanın uyku sorununu en kısa süre içerisinde yok etmesi gerekiyor. Çünkü uyku gelişim için çok önemlidir. İlk olarak endişelerinizi yok edin. Endişeden arınmanız çok önemlidir. Bunun size bir zarar vermeyeceğini düşünün ve kendinizi uyumaya odaklayın. Kötü düşüncelerden arınmak böyle dönemlerde her açıdan önemlidir. Duygusal sorunlarınızı da bu bağlamda çözmeye çalışın. Gerekiyorsa profesyonel destekte almanız olağandır.

Akşam yemeği uykuya en yakın öğünolduğu için önemlidir. Çok fazla acıkmışta olsanız yemeği yavaş yemeye gayret edin. Hızlı yediğiniz zaman busiziyatakta rahatsız edecektir.

gebelikte uyku sorunu

gebelikte uyku sorunu

Ayrıca uyku zamanınıza yaklaştığınız saatlerde çikolata, kahve gibi gıdalardan uzak durun. Bunlar siziuyumaktan alıkoyacak besinlerdendir. Sıvı alımını yatmadan iki saat önce kesmekte yarar var. Böylelikle gece tuvalete kalkma sorunu da ortadan kalkacaktır. Kendinizi rahatlatmanız da önemlidir. Olumsuz şeylere karşı kendinizi motive edin. Egzersiz yapmakta önemlidir. Gün içinde belirli saatlerde egzersiz yaparak vücudunuzu dirençli kılabilir, uykuya da yardımcı olabilirsiniz. Uyku zamanınız olsun. Ne zaman yatacağınız, kalkacağınız belli olursa bu düzen içinde verimli bir uykunuz olur.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir