Peeling Nedir?

Peeling dermatologlarda yapılan veya kişinin evde kendisinin yapabildiği bir cilt bakımı uygulamasıdır. Evde uygulanan peelinglerde doğal maskeler ya da kozmetik ürünler kullanılıyor. Bu uygulama cildin derinlemesine temizlenmesini ve arınmasını sağlıyor.

Peeling Uygulamanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Peeling Nedir?

Peeling Nedir?

Peeling sayesinde derinlemesine temizlenen cilt daha iyi nefes alır, tazelenir ve güzelleşir. Ayrıca çevre koşullarının neden olduğu cilt lekelerinin temizlenmesinde ve tedavisinde oldukça etkilidir. Cildi ölü derilerden arındırarak daha pürüzsüz ve canlı gösteren peeling ,ayrıca makyajın cilde daha kolay bir şekilde uygulanmasını ve daha güzel durmasını sağlar.

Peeling Nasıl Uygulanır?

Peelingi aldığınız ılık bir duştan sonra uygulamalısınız. Çünkü duş esnasında açılan cilt gözenekleri peelingin daha etkili olmasını sağlar. Peeling, sadece makyaj temizlendikten sonra da uygulanabilir.

Peeling için kullanacağınız doğal ya da kozmetik ürünlerin cildiniz için uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Bu ürünleri dudaklar ve göz çevreleri hariç tüm cildinize dairesel hareketler yaparak uygulamalısınız. Ürünü asla cildinize bastırarak uygulamayın çünkü bu şekilde cilt tahriş olabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir