Çocuğunuz Sık Hastalanıyorsa Vitamin Eksikliği Olabilir

Çocuklarımız bizler için çok değerlidir. Onlar için her şeyi yapar, onlar için her şeyin iyisini isteriz. Bu noktada ebeveynler olarak, iyi bir gözlemci olmalı ve onların tüm davranışlarını takip altına almalıyız. Yedikleri, içtikleri her şeyi ayrı ayrı not etmeli ve ona göre bir hareket planı uygulamalıyız.

çocukta vitamin

çocukta vitamin

Düzenli beslenmenin önemi

Çocuğumuz sık aralıklarla rahatsızlıklar geçiriyor ise, ya da geçirdiği hastalığı sürekli tekrarlıyorsa, burada bir sıkıntı var demektir. İlk akla gelecek olan şey, beslendiği kaynaklar olacaktır. Düzenli beslenen bir çocuk, hastalığa daha az yakalanır. Çünkü bu düzenli beslenmenin içerisinde, vitamin de var, düzenli bir beslenme dönemi geçirmeyen çocuk haliyle vitamin eksikliği ile de karşılaşmış olur.

vitamin

vitamin

Bu durum da zamanla onun bünyesinde sıkıntıların ortaya çıkmasına sebep olur. Beslenme, hastalıkların bertaraf edilmesinde çok önemlidir. Her besin sağlık kaynağıdır, meseleye böyle bakmalı ve çocuklarımızın beslenmeleriyle yakından ilgilenmeliyiz. Her besinden gıda almalarını sağlamalı, özellikle vitamin eksikliklerine karşı tedbirli olmalıyız. Vücudun alacağı bir vitamin oranı var, o oranın altına düşülmemesi için, mücadele vermeliyiz.

meyve vitamini

meyve vitamini

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir