Oturma Odası İçin Hangi Renkler Uygundur

Oturma odası evimizde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan birisidir. Oturma odaları günün yorgunluğunu atmak ve ailemizle zaman geçirmek için düzenlediğimiz mekanlardır. Bu mekanlarda doğru dekorasyon metotları uygulandığında bu mekanlar hem daha şık ve gösterişli hem de bizim açımızdan daha dinlendirici olabilir.

Oturma odasının çok kalabalık olmaması dinlendirici özelliğini artırır. Bu nedenle oturma odasında fazla eşya bulunmaması ve renklerin uyumlu olması önemlidir. Bazen kötü uygulanmış bir renk ambiyansı dinlenmemizi sağlamadığı gibi bizi daha fazla yorabilir.

oturma odası takımı

oturma odası takımı

Oturma Odasında Hangi Renkler Kullanılmalı

Oturma odası genellikle salona göre daha küçük olan mekanlardır. Bu nedenle duvar boyası ve oturma grubu seçilirken mekanı daha ferah ve aydınlık gösterecek renklerin tercih edilmesi faydalıdır.

oturma odası

oturma odası

Oturma odasının aldığı ışık, odanın cephesi ve yüksekliği duvar boyası seçiminde etkili olan faktörlerdir. Açık ve pastel renkler odanın daha aydınlık, geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur. Oturma odası dekorasyonunda da zıt renklerin uyumunu kullanabilirsiniz. Zıt renkler rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi ile oturma odanızın daha güzel görünmesini sağlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir