Müzik Dünyasından İlginç Haberler

Büyük müzik dehaları ile ilgili hikayeler herkesin hoşuna gider. Hemen akıllara Mozart gelir. Klasik müziğin bu dahisi daha çocukken senfoniler besteliyordu. Ama acı dolu bir hayat yaşadı. Şu anda mezarı nerededir, bilinmiyor. 35 yaşında ölürken ziyaretine gelen siyahlar giymiş bir kişiyi Azrail sandı. O kişinin ise Avusturya Sarayı’nın resmi bestecisi Salieri olduğu iddia edildi.

Müzik Dünyasından İlginç Haberler

Müzik Dünyasından İlginç Haberler

Salieri hayatı boyunca Mozart’ı kıskanmıştı. Kulakları duymayan bir başka müzik devi Ludvig Von Beethoven ise bestelerini yapmadan önce kafasını soğuk su dolu bir kovaya sokardı. Bunlar bir önceki yüzyıldan kalma. Günümüzün müzikle ilgili ilginç notları ise güncel olanlar. Eurovision Şarkı Yarışması’nı en çok İrlanda’nın kazandığını biliyor muydunuz? İrlanda 7 kez şarkısını birinci yaptı. Şimdiye kadar dünyada en çok satan pop müzik albümü ise Michael Jackson’ın seslendirdiği Thriller.

Ama efsanevi müzik grubu Pink Floyd’un rekoru kolay kolay kırılacağa benzemiyor. Dark Side of the Moon (Ayın Karanlık Yüzü) adlı albümleri iki yüz müzik listesinde tam 741 hafta, yani 14 yıl birinci sırada kalmış. Son olarak magazin dünyasının en ünlü isimlerinden olan Justin Bieber’la ilgili bir notu yazmak gerek. Kendisiyle ilgili haberleri sosyal medya üzerinden izleyenlerin sayısı şu anda Hindistan’ın nüfusundan daha çokmuş. Dünyanın ikinci kalabalık ülkesi olan Hindistan’ın nüfüsu 2013 yılı ölçümlerine göre 1.250 milyar olarak biliniyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir