Pratik Makyaj Hileleri

Kadınların büyük bir çoğunluğu, sadece iş yaşamında ya da özel günlerde değil, gündelik yaşamlarında da makyaj yapmayı alışkanlık haline getirmiş durumda. Bunun yanı sıra, hemen her kadının yüzünde ufak ya da büyük kusurlar olduğunu görmekteyiz.

makyaj güzelliği

makyaj güzelliği

 

Kimisinin elmacık kemikleriyle sorunu var, kimisi burnunu beğenmiyor, kimi ise dudaklarını ya da gözlerini farklı şekilde görmek istiyor. İşte tam bu noktada devreye giren pratik makyaj hileleri, bu alanda uzman olmayan kadınlar için bile çok iyi sonuçlar sağlayabiliyor.

Burun için makyaj hileleri

Eğer burnunuz yayvansa ve siz inceltmek istiyorsanız, burun kemiğinizin sağ ve sol yanlarına koyu renk pudra veya allık sürerek burnunuzu daha dar gösterebilirsiniz. Tam tersi bir şekilde, ince bir burnunuz varsa, ona yapacağınız makyaj hileleri de yukarıdakinin tersi olmalıdır.

makyaj hileleri

makyaj hileleri

Dudak için makyaj hileleri

Dudaklarınızın olduğundan daha kalın görünmesini istiyorsanız, dudak çizgisinin çok az dışına taşacak şekilde, dudak renginizin daha açık tonuyla çerçeve yapmanızı öneririz. Sonrasında da yine açık tonlardaki bir ruj, istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlayacaktır. Eğer kalın dudaklarınızı inceltmek istiyorsanız, koyu renkli dudak kalemiyle, dudak çizginizin biraz içinden çerçeve yapmalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir