Güneş Yanıklarına Etkili Çözüm Önerileri

Yaz aylarının gelmesiyle beraber artık en önemli sorunlardan birisi de güneş yanıkları. Peki bu yanıklardan kurtulmak için doğal yollardan hangi yöntemlere başvurabiliriz? Yanıklar derecelerine göre farklılık oluşturduğu için bazen ciddi sorunlara da yol açabilir. Özellikle ileri derecedeki güneş yanıkları dayanılmaz ağrılara ve acılarla sonuçlanabildiği için dikkatli davranılması gerekir.Güneş yanıklarına çözüm için sizde bazı maskelerden ve karışımlardan yararlanarak doğal bir şekilde kısa sürede kurtulabilirsiniz.

güneş kremi

güneş kremi

Güneş Yanıkları için Maske Yapımı

Güneş yanıklarından bazı karışımlarla ve özel yağlar yardımıyla kurtulabilirsiniz. Bu yanıklara en etkili maskelerden birisi de aloevera maskesidir. Bu maskeye 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı lavanta yağıda karıştırılabilir. Yanıklara iyi gelen doğal yöntemlerden birisi de elma sirkesidir.

güneş yanığı

güneş yanığı

Bin derde deva olan elma sirkesi yanıklarda da oldukça etkili sonuçlar veriyor. Bunun dışında yoğurtta ciltteki ağrıların ve acıların dindirilmesinde etki sağlayacaktır. Bu gibi yöntemlerin yanında yanıkların oluşumunu önlemek için cilt tipinize uygun etkili güneş kremleri kullanmalısınız. Suya girip çıktığınızda veya uzun süre güneşte durduktan sonra kreminizi tazelemelisiniz. Krem seçiminde kararsız kaldığınızda ise bu alanda uzman olan bir kişiden yardım alarak seçim yapabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir