Karın Ve Kalçadaki Çatlakları Gidermenin En Etkili Yolları

Çatlaklar vücudumuzda var olan cilt üzerinde belli sebeplerle gerçekleşen kötü bir görüntüdür. Özellikle karın bölgesinde hamilelik ertesinde meydana gelen çatlaklar kadının moralini oldukça bozar. Bazı kadınlarda özellikle kalça kısmında hızlı kilo alıp vermekten kaynaklı olarak görülen çatlaklardan doğal yollarla kurtulabilirsiniz. Peki nasıl? İşte bu yazımızda çatlaklardan kurtulmanın bazı yollarından söz ettik.

çatlak

çatlak

Çatlaklara Son Verin

Çatlakları önleyen ilk yöntem şeker. Şeker sayesinde cildin üstünde bulunan ölü hücreleri doğal bir yolda atabilirsiniz. Bir yemek kaşığı şeker içerisinde birkaç damla limon suyu ve badem yağı ekleyip karıştırdıktan sonra 10 dakika boyunca çatlaklar üzerine sürün, ovun. Sonra duş alıp bölgeyi temizleyebilirsiniz. Eğer bir ay günlük olarak bu işleme tekrarlarsanız çatlakların yok olduğunu görebilirsiniz.

karında çatlak

karında çatlak

Çatlaklardan kurtulmak için patates suyunu kullanabilirsiniz. Patates suyu mineral ve vitamin açısından oldukça zengindir. Bu da cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Bir patates dilimi ile çatlakların olduğu bölgeye nazikçe masaj yapın. Patatesin suyu kuruduğunda bölgeyi ılık suyla durulayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir