Bangkok’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Gelir seviyesi yüksek olan insanların yapacağı yurt dışı tatillerinde aradığı bazı özellikler vardır. Genellikle ülkemizde insanlar en çok Avrupa ülkelerini tercih ederken, sıra dışı ve macera dolu bir tatil arayanların tercihi ise Afrika ülkeleridir. Teknoloji ve yenilik görmek isteyenlerin tercihi ise Uzak Doğu ülkeleri olmuştur. Son dönemlerde ülkemizde Uzak Doğu ülkelerine karşı çok ciddi bir ilgi var.

bangkok

bangkok

Özellikle Tayland, Çin ve Japonya’dan sonra turistlerin en çok ziyaret ettiği ülke olmuştur. Tayland denilince akla ilk gelen şehir Bangkok oluyor. Bangkok, gecesi ve gündüzü ile ayrı bir güzelliğe sahiptir. Uzak doğunun bu gizemli ve güzel şehrine gittiğinizde yapmanız gerekenlerin en başında tekne turu gelir.

Neden Bangkok

Yapacağınız bu tekne yolculuğunda birçok önemli yeri görebilirsiniz. Bangkok’ta bulunduğunuzda yapmanız gereken ikinci şey ise Tay yemeği yemektir. Türk mutfağı kültürüne hiç benzemeyen bu kültürde damağınıza uygun bazı yiyecekleri bulmanız mümkündür. Tayland’da birçok meyve ve sebze vardır. Özellikle tropikal meyvelerden hem yemeli hem de suyunu sıkarak içmelisiniz.

Bangkok gezilecek yerler

Bangkok gezilecek yerler

Bangkok özellikle Asya tarihine meraklı olan kişiler için keşfedilmesi gereken bir yer olduğu için Bangkok ulusal müzesini kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Festivallerinde yoğun olduğu şehirde budist gününde mum alayına katılın. Uzak doğunun her anlama farklı güzelliklere sahip olan bu şehrinde Büyük Saray ve Wat Po ziyaret edilmesi gereken yerlerdir. Büyük Saray içinde zümrüt buda heykeli bulunuyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir