Karın Bölgesindeki Yağlanma Nasıl Önlenir?

Karın bölgesindeki yağlanma pek çok insan için büyük sıkıntı olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için pek çok önlem tavsiye edilmektedir. Düzenli egzersiz ve beslenme alışkanlığı ile yağlanmanın önüne geçmek mümkündür. Şimdi bu konudaki püf noktalarına değinelim. Mesela su tüketimi çok önemlidir. Vücudun büyük bölümünün sudan oluştuğunu ve faaliyetlerini su ile yürüttüğü düşünülürse su tüketiminin önemi ortaya çıkmaktadır.

göbek

göbek

Bir diğer husus ise şeker tüketiminin azaltılması ve mümkünse tamamen kesilmesidir. Çünkü fazla şeker yağa çevrilmektedir. Meyve ve sebze tüketimini alışkanlık haline getirmek ve şeker oranı az su oranı fazla olan elma gibi meyveler tercih edilmelidir. Karbonhidrat içeren ekmek, makarna gibi gıdaların yerine daha çok protein ağırlıklı beslenmek gereklidir. Baklagiller ve yulaf gibi lif içeren, çözülebilir gıdalara yönelmelidir.

Aç Kalmanıza Gerek Yok

Karın bölgesinde bir küçülme istiyorsanız illa aç kalmanız gerekmiyor. Çünkü vücudun düzene girmesi için her gıdadan yeterli ölçüde almak gerekir. Sık sık ama azar azar yemek yeme bu bağlamda faydalı olacaktır. Yemek yerken lokmaların olabildiğince çok çiğnenmesi önerilir. Bu midenin ve bağırsakların yükünü azaltacaktır. Hızlı sindirime olanak tanır.

göbek eritme

göbek eritme

Spor ve egzersiz ile unutulmamalıdır. Ön ve yan karın bölgesi için özellikle hareketler uygulanmalıdır. Şayet buna imkan yok ise yürüyüş yapılmalıdır. Haftada 3 defadan az olmamak kaydıyla yapılacak düzenli ve tempolu yürüyüşler karın fazlalıklarının erimesinde yardımcıdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir