Karbonatın Cilt Üzerine Etkileri

Karbonat, genel anlamda temizlik malzemelerinde kullanılan bir maddedir. Cilt yüzeyine etkisi büyük ve cilt dokusunu güçlendirici özelliği bulunur. Özellikle leke tedavisinde karbonatın mucizevi etkileri saymakla bitmez. Alkali içerdiği için cilde kesinlikle zarar vermez. Sivilce ve leke tedavisinde kullanılır.

bakımlı cilt

bakımlı cilt

Karbonatın Cilde Yararları

Küçük bir cam şişenin içine 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 çay bardağı elma sirkesi katın. Bu karışım ile yüzünüzü düzenli silerseniz, cildiniz hem temizlenir hem de lekelerin yok olduğunu görürsünüz. Yoğurt içine bir çay kaşığı karbonat ekler ve karıştırıp cildinizin üzerine sürerseniz, peeling etkisi yapar. Cildinizde 20 dakika bekletin ve cildinizden ovarak çıkarın.

Mikrop öldürücü etkisi olduğu için cildinizde biriken kiri temizler ve siyah noktaları yok eder. Temizleyici maske olarak haftada bir karbonatlı karışımı cildinize uygulayın. 1 çorba kaşığı bal içine bir tatlı kaşığı karbonat ekleyin ve cildinize sürün. 10 dakika sonra cildinizden ovarak çıkarın. Gözeneklerinizi açar, cildin nefes almasına yardım eder.

karbonat

karbonat

Cildinizi parlatmak için 1 yemek kaşığı limon suyu içine iki damla zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırın ve yüzünüze sürün. 10 dakika sonra cildinizden ovarak çıkarın. Düzenli olarak haftada bir kere uygulamanız yeterli. Karbonat içine bir çay kaşığı mısır unu, bir yemek kaşığı süzme yoğurt katın ve lekelerinizin üzerine sürün. Bu karışımı düzenli yaparsanız lekeleriniz açılır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir