Bir İnsan Neden Aldatır? 5 Nedeni

Aldatmak kelimesi günümüzde ne yazık ki sıkça rastlanılan bir durumdur. Türkiye’de yapılan araştırmalara göre evlilik süresinde erkeklerin %58’i, kadınların ise %40’ı eşlerini en az bir defa aldatıyor. Evliliğin en kara durumu olarak ifade edilen aldatmak aynı zamanda ihanet olarak da adlandırılıyor. Peki bir insan eşini neden aldatır? Onu aldatmaya sevk eden nedenler nelerdir? İşte aldatmanın 5 nedeni…

aldatma

aldatma

İletişim Zafiyeti Aldatmayı Doğurur

Bir evlilikte iletişim çok önemlidir. İlişkide iletişim zafiyeti evliliği bitirme noktasına kadar getirir. İkilinin birbiri arasındaki iletişiminin kopması, eşler arasındaki paylaşımın, sevgi bağının azalması evliliği yavaş yavaş farklı renkler aramaya götürebilir. Bu yüzden evlilikte en önemli şey partnerlerin birbiri ile yaptığı iletişimin, paylaşımın kuvvetli olmasıdır.

aldatmak

aldatmak

Evlilik için cinsellikte büyük önem taşıyor. Taraflar evlilik ile beraber cinsel arzularının da giderilmesini bekliyor elbette. Evlilik içerisinde eğer taraflar cinsellik konusunda birbirlerini tatmin edemiyorsa bu da aldatmanın habercisi olabilir. Evlilikte dışa dönüklük ciddi bir durumdur. Eşlerin haddinden fazla sosyal medya kullanması ya da çok fazla dışarıdan kimse ile görüşmesi eşleri birbirinden uzaklaştırabilir. Neticede bu kadar insan meşguliyetinin yanında eş unutulabilir. Aldatma konusunda kişinin görüşü de önemlidir. Aldatmanın ciddiyetinin farkında olan biri için büyük bir sıkıntı yok denilebilir. Fakat aldatmayı hoşgörü ile karşılayan, olağan bulan ve böyle şeylerin çok da abartılmaması gerektiğini savunan insanlar aldatmaya meyillidir. Son olarak sosyal çevre de aldatmaya zemin hazırlayan durumlardan biridir. İzlenen filmler, görüşülen arkadaşlar ve onların bıraktığı mesajlar etkili olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir