Kahve Peeling İle Bakımınızı Kendiniz Yapın

Peeling özellikle öldü derilerin atılmasında oldukça önemli rol oynuyor. Dolayısı ile de evde yapabileceğiniz çok basit bir karışım ile kendi peeling bakımınızı kendiniz yapabileceksiniz. Evde yapılabilecek peeling olarak bizler sizlere iki malzemeli kahve karışımını veriyor olacağız. Kolaylıkla yapabilecek ve uygulama yapabileceksiniz.

kahve

kahve

Yoğurtlu Kahve Peeling Tarifi

Bir kaşık kahve ile bir kaşık yoğurdu bir kaba alın ve karıştırmaya başlayın. İyice karıştırdıktan sonra eğer su kesti ise onu dökerek katı bir maske elde ediniz. Sonrasında ise bu maskeyi cildinize masaj yaparak sürünüz ve 15 dakika sonra yıkayınız.

Hindistan Cevizli Kahve Peeling

2 kaşıkkahve ile 2 kaşık hindistancevizi yağını bir kaba dökerek karıştırmaya başlayınız. Karışım iyice oluştuktan sonra yine cildinize masaj yaparak yedirmeye başlayınız. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayanınız.

kahve peelingi

kahve peelingi

Masaj Etkisi

Bu peelingleri yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı masaj yaparak peelingi yedirmek olacaktır. Bu sayede ölü derilerde kalkacak ve cildiniz yenilenmiş olacak. Maskeleri günlük olarak yapmanızı öneririz. Hafta da iki kez bu peeling karışımlarını yapabilirsiniz. Boşuna gidip yüksek ücretlere peeling kremleri almak yerine bu basit formüller ile evde kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Cildinizi güven içinde yenileyecek ve üstelik kolayca yapabileceksiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir