Siri Nedir?

Apple’ın iOS 5 ile birlikte hayata geçirdiği sesli asistanı olan Siri, pek çok farklı yeni nesil akıllı telefonda bulabileceğiniz sesli komut özelliğinin geliştirilmiş versiyonudur.

apple siri

apple siri

Siri kullanarak cep telefonunuza çeşitli sorular sorarak cevaplarını sesli olarak alabilirsiniz.

apple teknoloji

apple teknoloji

iPhone 4s cihazlarının piyasaya çıkması ile birlikte Siri uygulaması ön yüklü olarak sunulmaya başlanmıştır. Uygulama artık telefonun tek bir tuşuna dokunarak kullanılabilir hale gelmiştir.

Siri Türkçe Dil Destekliyor mu?

İngilizce, Almanca, Fransızca, Japonca ve Türkçe olarak konuşabilen Siri ile iletişim kurdukça kendisini geliştirmesini sağlıyorsunuz. Daha önce sormuş olduğunuz soruları hatırlayan Siri size yardımcı olabiliyor.

türkçe siri

türkçe siri

Siri’nin bilgi alma dışında bir diğer kullanım amacı ise gündelik işleriniz dışında onunla sohbet edebilmeniz. Siri ile konuştukça tüm konuşmalarınızı hafızasına atabilen bir yapısı olduğu için sürekli olarak Siri ile iletişim halinde olabilirsiniz.

siri

siri

Siri uygulamasını kullanabilmek için iPhone cihazınızın “Home” tuşuna bir süre basılı tutmanız yeterli oluyor. Siri aktif olduktan sonra ise sizi dinlemeye başlıyor ve sorduğunuz tüm sorulara Türkçe yanıt veriyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir