Hamilelikte Ne Kadar Kilo Alınmalı?

Boyu ve kilosu arasında belli bir orantı bulunan bayanlar için hamilelik dönemi süresince alınması gereken kilo miktarı 12,5 kilo olarak belirlenmiştir. Bu değerler 11 ile 16 kilo arasında esneklik gösterebilir. Fakat boyu ve kilosu orantısız olan bayanlar zayıf oldukları durumlarda en fazla 18 kilo kadar alabilirler. Daha aşırı kilolara sahip bayanlar ise 7 ile 12 kilo arasında almalıdır.

kilo almak

kilo almak

Hamilelik süresi içinde diyet ve kilo kaybının önlenmesi de gereklidir. Aşırı kilolu bayanların beslenme alışkanlarını gözden geçirebilmesi açısından hamilelik dönemi kritik bir dönemdir.

kilo

kilo

Hamilelik Döneminde Fazla Kilo Almak Zararlı mı?

Hamilelik dönemi öncesinde sağlıklı olmayan bayanların, hamileliğe girdiği zamanlarda yeterli gıdayı tüketmemeleri durumunda bebeklerini düşük doğum şeklinde gerçekleştirmeleri yüksek bir olasılık arasında yer alıyor.

gebelikte kilo almak

gebelikte kilo almak

Düşük doğum ayrıca anne adaylarının hayat standartlarına da bağlıdır. Hamilelik süresince sigara içmek ve alkol almak hamilelik sonucunu olumsuz şekilde etkiler. Aşırı kilo alımı da doğum sırasında sorun yaratacağı için riskli bir durumdur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir