Hafıza Güçlendiren Besinler Nelerdir?

Gün içerisinde çok yakın bir arkadaşınızın ismini hatırlayamamak ya da bir gün önce yemekte ne yediğinizi unutmak gibi sorunlar yaşıyorsanız beslenmenizde yapabileceğiniz ufak tefek değişiklikler ile bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Elma: Günde 1 adet elma tüketerek içerisindeki quercetin, kateşin, phloridzin ve chlorogenic sayesinde hafıza kayıplarınızı önleyebilirsiniz.

elma

elma

Somon: Omega 3 yağ asitleri açısından eşsiz bir kaynak olan somon, yapılan araştırmalara göre beyin fonksiyonlarının olumlu şekilde etkilenmesine yol açıyor. Hücre inflamasyonunu azaltan somon, hafızanızı da sürekli olarak yeniliyor.

somon

somon

Ispanak: Sadece hafıza için değil pek çok farklı sağlık sorunları için de sayısız katkısı olan ıspanağı bol tüketmeniz durumunda Alzheimer riskinizde de gözle görülür bir azalma yaşanıyor.

ıspanak

Kuruyemiş: Yağlı tohumlar ve kuruyemişler E vitamini içerdikleri için hafızaya anti-oksidan etkisi gösterirler. Badem, fındık ve ayçekirdeğini sık sık tüketebilirsiniz.

kuruyemiş

kuruyemiş

Kırmızı Et: Yağsız kırmızı et muhteşem bir demir kaynağıdır. Demir vücudunuzun direnci ve hafızanızın keskinliği için önemlidir. Demir eksikliği sorunu olan insanlarda anemi ve hafıza kayıpları olduğu biliniyor. Bu sebeple yağsız kırmızı et tüketiminizi yükseltmelisiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir