Okullarda Teknoloji Çılgınlığı

Ülkemiz her geçen bir gün, farklı alanlarda, yepyeni gelişimlerle boy gösteriyor. Sürekli farklı yenilikler, değişimler ve çağdaş medeniyetin temsilcisi olan hamleler ile üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Herkes tarafından bilindiği gibi dünyanın her kesiminde teknoloji büyük oranda ilgiyle takip ediliyor. Bu ülkemizde de aşırı olan bir şeydir. Fakat bunun yanında teknolojinin okullara da girmesi önemli bir ayrıcalıktır.

akıllı tahta

akıllı tahta

Akıllı Tahtalar

2 yıldır hayata geçirilmeye çalışılan proje bu yıl tam anlamıyla oturdu. Türkiye’nin dört bir yanında okulların büyük bir bölümüne akıllı tahtalar dağıtıldı. Artık öğrenciler ve öğretmenler daha rahat ve teknoloji havasında ders işleyebiliyor, farklı materyallerden yararlanabiliyor.

tahta

tahta

Ders Renkli Bir Hal Aldı

Öğrenciler yeri geldiğinde slayt hazırlayıp sunum yapabiliyor ve böylelikle kendini geliştirebiliyor. Bunun yanı sıra öğretmenlerde ders anlatırken daha renkli yollara başvurabiliyorlar. Ayrıca henüz tüm okullara dağıtılmasa da birçok okula tablette dağıtıldı. Artık öğrenciler tabletlerinden de dersi takip edebiliyorlar. İlerleyen zamanlarda okullarda daha da gelişeceğe benzeyen teknolojiyi takip etmeye devam edin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir