Rimelde Fırça Seçimi Nasıl Olmalı?

Makyaj genç yaşlı birçok Kadının yaptığı şeylerden bir tanesidir. Rimel ve maskara kullanımı makyajdan olmazsa olmaz bir uygulamadır. Eğer siz de rimel sürmeden makyaja makyaj demem diyenlerdensiniz rimel  seçiminde mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için gözlerinize ve kirpiklerinize nasıl bir rimel fırçasının daha uygun olduğunu anlatmaya çalıştık, mutlaka okumalısınız.

rimel fırçası

rimel fırçası

Hangi Fırça Ne İşe Yarar?

Rimel tek başına gözlerinizi çok hoş bir hale getirebilir. Bakışlara bambaşka ve etkileri veren kozmetik ürünlerinden olan rimel farklı fırçalara sahip olabiliyor. Bildiğimiz klasik kalın fırçalı rimeller birçok kişinin beklentilerine uygun olan modellerden bir tanesi. Özellikle ince ve solgun kirpiklere sahipseniz bu modeli tercih edebilirsiniz.

rimel seçimi

rimel seçimi

Son zamanlarda birçok marka uzun ince fırçaları tercih ediyor. Bu fırçanın özelliği kirpikleri tek tek kavrayıp uzunluk vermesidir. İnce plastik fırçalar topaklanmayı da önler. Ok ok kirpik isteyenler bu modeli seçmeli. Bir diğer model ise kıvrık fırça. Kıvrım vermek istiyorsanız bu modeli kullanmalısınız. Küre biçimli fırça pek fazla kullanılmaz. Ama her bir kirpiğe bu fırça  ile ulaşmanız mümkün olabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir