Gebelikte Kuruyemiş Tüketimi

Sağlıklı beslenmek, yaşam kalitemizin artması ve sağlıklı bir yaşam sürmek için oldukça önemli. Özellikle gebelik döneminde bunun önemi katlanarak artıyor. Bebeğin sağlıklı gelişimi için beslenmenize oldukça önem vermelisiniz. Gebelik döneminde beslenmeniz çok çeşitli ve her besin değerini içeren yiyeceklerle olmalı.

Gebelik

Gebelik

Doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengin olan kuruyemişler, gebelik döneminde mutlaka tüketilmesi gereken besinlerdir. İçerdikleri E vitamini ve Selenyum sayesinde sağlığınıza büyük yararı olan bu faydalı kuruyemişler dolayısıyla bebeğinizin sağlıklı gelişimi içinde büyük fayda sağlıyor.

En Faydalı Kuruyemişler

Kuru Yemiş Tüketimi

Kuru Yemiş Tüketimi

Faydalı kuruyemişler içinde başı çeken ceviz, iyi bir lif ve protein kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. Omega 3 ve Omega 6 doymamış yağ asitleri açısından oldukça zengin bir kaynak olan ve bebeğinizin zekâ gelişimine de büyük katkı sağlayan ceviz hamilelik döneminde mutlaka tüketilmesi gereken kuruyemişlerden biri.

Gebelikte Sağlıklı Beslenme

Gebelikte Sağlıklı Beslenme

Zengin besin değeri içeren bir diğer kuruyemiş türü ise fındık. Kaliteli bir protein kaynağı olan fındık, kalp sağlığı ve damarlar için oldukça faydalı. 25 gr. Fındık günlük E vitamin gereksinimini karşılıyor. B grubu vitaminleri yönünden de zengin olan fındık tüketiminize de özen göstermelisiniz.

Gebelik döneminde her gün 1 avuç yenilen kuruyemiş oldukça faydalı. Fazla tüketiminde kilo artışına neden olduğu için günde 1 avuç yemeye önem verin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir