Soğuk Pres Yağ Makinesi Neden Tercih Edilir?

Soğuk pres yağ makinesi bitkilerin yağlarını çıkarmak için kullanılan bir makinedir. Soğuk pres yağ makinesinin bu kadar kullanılıyor olmasının sebebi bitkilerin yağlarından gelen şifalardır. Bitkilerin yağlarının hem cilde iyi geldi, ağrıları hafiflettiği, hastalıklara iyi geldiği araştırmalar sonucunda onaylanmıştır.

soguk pres yag makinesi neden tercih edilir

Soğuk pres yağ makineleri bitkilerin yağlarını çıkarırken sıkıştırma yöntemini kullanır bu yöntem sayesinde yağlar havaya karışmaz. Soğuk pres yağ makinesinde Hindistan cevizi yağı, nane yağı, çörek otu yağı, argan yağı, keten tohumu yağı, susam yağı gibi pek çok ürünün yağı için çıkartılır. Her alanda kullanabileceğimiz bu yağlar bedenimizi iyileştirdiği gibi bazı bitkisel yağlar kokusu ile ruhumuzu da rahatlatır. Bu sebeple her anımızda bitkisel yağların olmasına özen gösterelim.

Soğuk Pres Yağ Makinesinde Yer Alan Soğuk Sıkım Nedir?

Soğuk sıkım işlemi 27 derecenin altında, su katılmadan yapılan bir işlemdir. Sıcak sıkım işlemine göre daha az yağ elde edilir.  Fakat yağ besin içeriği soğuk pres yağ makinesinde daha yoğun olarak çıkar. Soğuk pres yağ makinesi soğuk sıkım işlemi en çok zeytinyağında kullanılır.

Yüksek ısı zeytinyağının tadını değiştireceği için soğuk sıkım işlemi yapılarak daha lezzetli zeytinyağları elde edilir. Her yemekte kullanılabilen bu zeytinyağları oldukça faydalıdır. Farklı ürünlerde soğuk sıkım işlemi uygulanabilir. Örneğin: Mısır, ceviz, susam, fındık, fıstık.

Soğuk Pres Yağ Makinesi İle Hangi Tohumlar Çekilebilir?

Birçok farklı türden olan bitki tohumlarından yağ elde edilebilir. Çörek otu, keten tohumu, aspir tohumu çekilerek yağları elde edilebilir. Pek çok kuruyemişin ve meyve tohumlarının da yağları çekilebilir. Hepsinin ayrı bir kokusu, aroması ve fayda sağladığı alan vardır. Tohumlardan elde edilen meyve ve kuruyemişler şunlardır: badem, fındık, kayısı çekirdeği, kabak çekirdeği, ay çekirdeği; kimyon tohumu, haşhaş, üzüm çekirdeği, kanoladır.

Soğuk Pres Yağ Makinesinin Fiyat Aralığın Nedir?

Soğuk pres yağ makinesi için net bir fiyat aralığı belirtmek doğru olmayacaktır. Ürünün malzemesine göre, boyutuna, işlevlerine göre fiyatları değişiklik gösterir. Bu sebeple soğuk pres yağ makinesi satın almak istiyorsanız. Yerli üretimler yapan bu https://www.demirbasmakina.com/soguk-pres-yag-makinesi siteye giriş yaparak ürün incelemesi yapabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir