Evliliğin Uzun Sürmesi Nasıl Olur?

Birbirine büyük bir aşka bağlanmış olan çiftlerin en büyük amaçlarından bir tanesi; beraber ömürleri boyunca yaşamak. Fakat evlilik oldukça zordur, çiftlerin sevgililik dönemlerinde yaşadıkları sorunlar ile evlendikleri zaman karşılarına çıkan ve yaşamakta olacakları sorunlar birbirinden tamamen farklıdır. Böyle olunca pek çok çift büyük bir aşkla evlendikten sonra kısa bir süre içerisinde boşanabiliyorlar. Bunun olmasının engellenmesi adına ise dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmakta.

evliliğin uzun sürmesi

evliliğin uzun sürmesi

Temeli Saygı ile Oluşturun

Aşk her ne kadar evliliğin temeliymiş gibi görülse de öncelik her zaman çiftin birine olan saygıdadır. Çünkü karşılıklı saygı sonrasında var olan sevgi daha öncesinde olmadığı kadar artmış olacaktır. Saygının olmadığı bir evlilikte kısa süre içerisinde sevgi ortadan kalkmış olacaktır. Eşlerin karşılarındakinin farklı bir kişiliğe sahip olduğunu ve hayat anlayışının bu farklılık ile şekilleneceği bilinirse; evlilik hiç olmadığı kadar güzel bir şekilde ilerlemiş olacaktır.

evlilikte saygı

evlilikte saygı

En temel itibari ile evlilik hayatı paylaşmaktır. Bu aşamada önemli olan diğer bir şey ise duyguların paylaşılmasıdır. Ortaya çıkacak olan bu bağ ile ilişki hiç olmadığı kadar kuvvetli hale gelmiş olacaktır. Uzun süreler boyunca evliliğini mutlu şekilde devam ettirmek isteyenlerin yaşadıkları duyguları birbiri ile paylaşması önemlidir. Böylece çift yalnızca mutlu zamanlarda değil mutsuz zamanlarda da beraber olacak; bu durum aradaki bağın daha öncesinde olmadığı kadar güçlenecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir