Diş Sağlığını Bozan Besinler

Mutlu ve huzurlu bir ömür sürdürmeyi arzu eden bir insanın sağlıklı olması şarttır. Çünkü her işin başı sağlıktır. Verimli bir hayatın ön şartı da sağlıktır. Sağlığın dallarından biri de diş noktasındadır. Her konuya olduğu gibi diş sağlığına dikkat edilmelidir. Çünkü çürük ve diş kaybı gibi sıkıntılar sizi zarara uğratacaktır.

sigara

sigara

Bazı yiyecek ve besin türleri dişlerinizin sağlığını bozmaya elverişlidir. Bu besinlerden uzak durursanız eğer dişleriniz için önemli tedbirler almış olursunuz. Diş ağrıları çekmemek, gülerken rahatça gülmek ve ağız sağlığınızı da korumak için bu besinlerden uzak durun. Ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre yaklaşık 10 besin dişlere zarar veriyor.

kola

kola

Bunlardan Uzak Durun

Öncelikli olarak sigara ve alkol hayatınızdaysa kesinlikle çıkarın. Bunlar size doğrudan zararlıdır. Yapışık gıdalarda dişlerinize zararlı olduğundan tüketmemeye özen gösterin. Meyve suları, kola, limon, enerji içeceği ve buzu da dişlerinizden uzak tutun. Ayrıca kuru meyve ve beyaz ekmekte yemeyin. Bunlardan uzak durduğunuz müddetçe diş anlamında sıkıntı yaşamazsınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir